Vztah na celý život? Pokud patříte mezi tyto páry, pak máte velkou šanci

Často se nám nějaký pár jeví docela jiný, než je ve skutečnosti. Možná má něco, co ho drží pohromadě za všech okolností.

Láska na celý život?

Jak dlouho bude trvat náš vztah? Na otázku, jak dlouho „to“ vydrží, by každý chtěl slyšet jasnou odpověď: navždy. Podle amerického profesora psychologie Johna Gottmana existují minimálně tři typy párů, u nichž vztah s největší pravděpodobností vydrží celý život. Možná takový vztah už máte.

Vyhýbavé páry

Tyto typy párů se vyhýbají hádkám. Obecně jde o spojení méně emocionálních, ale více pragmatických lidí. Pro pozorovatele z venku se takový vztah může jevit jako neromantický či chladný, ale dvojici právě takové soužití vyhovuje. Jejich soužití jde podle jasných pravidel a to činí partnery předvídatelnými. Dvojici to dodává jistotu a takový vztah je velmi stabilní.

Nejčastější důvody rozchodu? Ano, aféra je stále číslo jedna
Ohleduplné páry

Páry tohoto typu nejraději tráví každou volnou minutu spolu – aniž by si lezly na nervy. Jsou velmi ohleduplní k sobě navzájem a chápou své nálady i potřeby. Tyto páry poznáte podle toho, že o sobě mluví velmi uznale a dobře.

Kolik velkých lásek zažijeme během života? A kam nás posunou?
Impulzivní páry

beautiful young couple sitting in a cafe and enjoying time together

Vztahy tohoto typu se vnějšímu světu nezdají příliš stabilní, protože páry většinou žijí jako na houpačce – mezi hlubokou láskou a ukřičenými hádkami. Ale spojuje je jedna věc – tak rychle, jak se vznítí, i „vychladnou“. Tyto páry dokážou fungovat díky silným emocím, které je drží spolu.

VIDEO: Existují i ​​50leté vztahy bez upřímnosti: Ale co vlastně přinášejí? Zasloužíme si takové, ve kterých oba mají stejný užitek ze společného života, říká psycholožka Lenka Uherová

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram