Sedmička TOP cviků na sexy ploché bříško: Dají se dělat všude a bez náčiní

Jednoduché a účinné! Tato dvě slova dokonale vystihují sérii sedmi cviků na břicho, které si osvojíte i vy. Protože co si budeme říkat – na top těle se musí pracovat.

Pokud toužíte po sexy plochém bříšku, nejenže se musíte vhodně stravovat, ale třeba je také cvičit. A pravidelně. Výhodou série vyskládané ze sedmi cviků je, že ji můžete odcvičit i doma. Postačí vám k tomu jen podložka, jiné náčiní nepotřebujete. Připraveni? Pojďme na to!

Přímé bříšáky
Lehněte si na podložku, nohy pokrčte v kolenou, ale chodidla neodlepujte od země. Záda natřete, ruce si založte za hlavu tak, abyste si propletené prsty podpírali šíji, a zvedněte horní část těla. Pro účinnost cviku je důležité, abyste břišní svaly vtahovali dovnitř a správně dýchali – při zvedání od podložky vydechujte, při návratu do výchozí polohy se nadechujte.

Cvičte 3 série, v každé zopakujte cvik 20krát.

Boční bříšáky
Počáteční poloha je stejná jako u přímých bříšků. Zvedat se však budete jen k jednomu boku. Neklesejte ale úplně na zem, tělo držte ve středové pozici. Při každém provedení cviku dýchejte stejně jako u přímých břišáků.

Udělejte 20 opakování na jednu stranu, 20 na druhou a poté ještě jednou procvičte každou stranu stejným počtem opakování.

Šikmé svaly
Výchozí poloha se moc nemění. Pravou nohu ohnutou v koleni držte pevně na zemi a levou nohu pokrčte tak, aby se její kotník opíral o koleno pravé nohy. Cílem je hýbat se tak, abyste se při každém zvednutí dotýkali pravým loktem levé nohy. Pokud se vám to nepovede, nevadí, snažte se však přiblížit co nejvíc. A opět nezapomeňte správně dýchat.

Cvik opakujte 20krát na každou stranu ve 3 sériích.

Jízdní kola ve vzduchu
Zůstaňte ležet na podložce s rukama založenýma za hlavou. Do středové pozice zvedněte vrchní část těla a nohama napodobujte pohyby, jako byste jezdili na kole. Cvik je nejúčinnější tehdy, jsou-li nohy co nejnižší při zemi.

Odcvičte 2 série a v každé udělejte 20 opakování.

Zvedání nohou
Jedná se o cvik, který je zaměřen na spodní břicho a který patří mezi nejnáročnější z této série. Proto pokud vám nepůjde na první pokus, nezoufejte. Technika je následující. Ležíc na podložce vystřete obě nohy do vertikální polohy a ruce si dejte pod hýždě. Nyní obě nohy pomalu spouštějte k zemi a když budete asi deset centimetrů od země, vytlačte je zase do vertikální polohy.

Proveďte 2 série a v každé opakujte cvik 10krát.

Superman
Lehněte si na břicho a ruce vystřete před sebe. Spolu s nádechem odlepte od země nohy i ruce. Tento cvik provádějte pomalu, soustřeďte se na to, abyste měli napnuté celé tělo a hlavně stahujte břicho.

Little girl stretching on the floor and warming up with help of PE teacher during a class at school gym.

Cvičte 3 série a v každé udělejte 20 opakování.

Deska
Lehněte si na podložku a zvedněte se na lokty a špičky nohou. Lokty mějte na šířku hrudníku a nohy rozkročené na šířku pánve. Držte stabilitu. Během cviku usilujte být co nejvystřejší, neprohýbejte se. Při tomto cviku je důležité mělké dýchání do břicha.

V desce vydržte 30 sekund. Opakujte 3krát.


Tip redakce: Zdraví je to nejdůležitější co máme, načerpejte inspiraci jak se o své zdraví správně starat.