Kalorický deficit není hladovění: Pokud se zaměříte na tento element, zhubnete a nebudete bojovat s vlastním tělem

To, co reálně potřebujete, je mít co nejvíce svalů a co nejméně tuku
Pokud se chcete dopracovat ke krásné postavě, občas se to zdá jako hotová věta. Nemusí tomu však tak být, pokud si správně nastavíte plán. Základní rovnice úspěchu je totiž naprosto jednoduchá. Potřebujete tělo dostat do kalorického deficitu a tehdy shazujete. A vůbec neplatí, že musíte hladovět. Právě naopak. Klidně si můžete dopřát i pizzu či hranolky. Všechno je to jen o správném denním nastavení.

Nepřehlédněte: Nejčastější problémy s hubnutím: Čím dříve je poznáte, tím dříve dosáhnete vytoužené postavy

„Když budete v kalorickém deficitu, budete hubnout a stravu si můžete flexibilně nastavit. Poměr mezi počtem kalorií, které zkonzumujete a těmi, které aktuálně spálíte, je tedy rozhodujícím faktorem vašeho hubnutí či nabírání. Musíte si však uvědomit i to, že při hubnutí , není důležité změnit číslo na váze. To, co reálně potřebujete je mít co nejvíce svalů a co nejméně tuku. Platí totiž, že i při stejné váze můžete vypadat diametrálně odlišně.“

Podstatou vašeho stravování během dne je mít zejména zdravou, vyváženou a nutričně bohatou stravu s dostatkem mikroživin. Říká se, že 80% vašeho denního příjmu by měly tvořit takové tzv. clean food, ale v rámci zbytku si můžete ulítnout. Třeba se však držet pravidla, že ideální příjem kalorií při hubnutí je kolem 1200 za den.

Healthy eating: high angle view of a group of food with high levels of Omega-3 fat. The composition includes salmon, sardines, avocado, extra virgin olive oil, and various nuts and seeds like pumpkin seeds, chis seeds, pecan, almonds, pistachio, walnuts and hazelnuts. High resolution 42Mp studio digital capture taken with Sony A7rII and Sony FE 90mm f2.8 macro G OSS lens

Čili pokud si dáte dva trojúhelníky pizzy, během zbytku dne vám zbývá prostor na nějakou čerstvou zeleninu či lehkou polévku, abyste dodrželi limit. Samozřejmě počítá se is tím, že psychika v tomto směru sehrává specifickou roli. Právě proto byste se zbytečně neměli trápit pokud neumíte odolat čokoládě či zmrzlině. Klidně si ji dejte, jen to vybalancujte zdravými variacemi. Počítá se i dostatečný pohyb. Nezapomínejte na to, že sedavý způsob života je vlastně nové kouření.

Nemusíte projít 10000 kroků denně, ale zdravá procházka či kvalitní kardio jsou elementy, které vám pomohou krásně dotvarovat figuru a konečně se propracovat k vytouženému cíli.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram