Proč současné děti tolik trápí psychické problémy

Mnoho dnešních dětí trápí nejrůznější psychické problémy. Objevovat se mohou úzkosti, deprese, únava, celková ztráta radosti a mnoho dalších potíží. Víte, co nejčastěji za těmito problémy stojí a jak svým ratolestem pomoct?

Co je důležité pro psychické zdraví nejmenších

Děti se rodí s tím, že chtějí prožívat skutečný život. Již od raného věku je v nich zakořeněna touha objevovat, zkoumat, pozorovat a hrát si. Díky tomu se děti mohou učit stále nové a nové dovednosti a dochází k rozvoji jejich mozkových center. 

Pokud mají možnost trávit volný čas v přírodě a s jinými dětmi, mohou každý den překonávat další překážky a výzvy. Prostřednictvím tohoto se učí jen tak se nevzdávat a nacházet řešení v nejrůznějších situacích.

Pokud má dítě k dispozici kontakt s přírodou a jinými dětmi, poznává, že každá akce s sebou neodmyslitelně přináší nějakou reakci. Ratolesti tak mohou lépe prožívat radost a naplnění, jelikož samy cítí, že žijí v souladu se svou vnitřní touhou.

TIP: S řešením zdravotních i psychických potíží vám může pomoct přístup celostní medicíny.

Jak vypadá život současných dětí

Současné děti mnohdy žijí zcela jinak, než jsme popsali výše. Volný čas tráví na mobilu či tabletu, kde se snaží nalézt naplnění, poznání, hru i interakci s ostatními. Pravdou ovšem zůstává, že i kdyby dítě celý den sledovalo rozvojové pořady, pocit spokojenosti a naplnění se automaticky nedostaví. Radost, naplnění a spokojenost totiž přichází až tehdy, když je dítě přímo v interakci. 

Současným dětem rovněž schází prožitek a pocit, že jsou součástí. Na sociálních sítích pozorují svět, který působí prakticky dokonale. Ti, kteří na sociálních sítích působí, se totiž ve většině případů vyhýbají sdílení toho negativního. 

U dnešních dětí lze také pozorovat skutečnost, že mnohdy neumí komunikovat. Z jakéhokoliv špatného vnitřního pocitu mají tendenci vinit své okolí. Také se špatně vyvíjí jejich manuální zručnost

A jaké řešení se tedy nabízí? Pokud ve výše uvedeném své děti poznáváte, je na místě, abyste zasáhli. Snažte se své ratolesti co nejvíce zapojit do her v přírodě v doprovodu jejich kamarádů. Vytvořte pro ně program, který je vtáhne do děje a prostřednictvím kterého budou moct prožít právě to, po čem touží. 

Více informací ze světa celostní medicíny najdete na www.netradicni-medicina.cz